Koululaissuunnistukset 2021

Posion koululaissuunnistukset pidettiin to 16.9.2021 päivitetyllä raviradan kartalla. Luokat 1-3 suunnistivat rastireitin, luokat 4-5 tukireitin ja sitä vanhemmat suunnistivat tavallisen suunnistusradan. Poutaisessa syyssäässä suunnistetut kisat saivat liikkeelle lähes viisikymmentä kilpailijaa. Ratamestarina toimivat Sanna Soudunsaari ja Antti Häkämies.

Rastireitillä ja tukireitillä jokaisesta puuttuneesta leimauksesta on kilpailijan aikaan lisätty 10min, joten ketään ei RR- ja TR-radoilta hylätty.

Koululaissuunnistukset 16.9.2021 - Ravirata


 

1. lk. tytöt 1,8km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Anu Ronkainen                      25.01          
   2. Meimi Arola                        27.59    +02.58
   3. Isla-Maria Poropudas               29.16    +04.15
   4. Iina Lämsä                         29.50    +04.49
   5. Saana Lamberg                      36.35    +11.34
   6. Iida Revonmäki                     37.23    +12.22
   7. Ella Oinas                         38.18    +13.17
   8. Ella Hietala                       38.46    +13.45
   9. Anastasia Filimontseva             39.23    +14.22
  10. Julia Sarpalinna                   39.35    +14.34

1. lk. pojat 1,8km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kevin Lindholm                     26.51          
   2. Touko Myllyneva                    29.17    +02.26

2. lk. tytöt 1,8km

(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sylvi Häkämies                     12.59          
   2. Siiri Häkämies                     14.33    +01.34
   3. Ella Ollila                        16.05    +03.06
   4. Rauni Mursu                        20.52    +07.53
   5. Martta Säkkinen                    23.19    +10.20
   6. Hanna Ronkainen                    25.04    +12.05
   7. Krista Malkki                      25.31    +12.32
   8. Saana Pieksemä                     26.16    +13.17
   9. Helmi Mourujärvi                   30.58    +17.59

2. lk. pojat 1,8km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Frans Myllyneva                    14.11          
   2. Oskari Mursu                       17.16    +03.05

3. lk. tytöt 1,8km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Unna Ruonala                       19.37          
   2. Saaga Arola                        33.25    +13.48
   3. Marie Laatikainen                  34.48    +15.11

3. lk. pojat 1,8km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aare Maaninka                      09.55          
   2. Aatu Mursu                         13.29    +03.34

4.-5. lk. tytöt 1,5km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Saaga Myllyneva                    18.42          
   2. Siiri Mursu                        22.59    +04.17
   3. Saana Mursu                        26.02    +07.20
   4. Miina Kylmäniemi                   37.21    +18.39

4.-5. lk. pojat 1,5km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Samuel Hyry                        13.54          
   2. Vihtori Lasanen                    16.25    +02.31
   3. Mikael Oikarainen                  17.05    +03.11
   4. Jeremias Posio                     29.59    +16.05
   5. Aleksi Mursu                       36.30    +22.36

6. lk. pojat 1,9km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Konsta Toivanen                    28.11          

7.-8. lk. tytöt 1,9km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Auri Maaninka                      27.46          
   2. Typy Kallio                        32.03    +04.17

7.-8. lk. pojat 1,9km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Aaro Laatikainen                   20.14          
   2. Kalle Mourujärvi                   40.45    +20.31
      Jalmari Alatulkkila                 hyl.          
HTML-tiedostov20210916.html (27 kB)
Rastiväliajat